DESPRE NOI

Venim din toată România È™i nu numai!

Suntem din Bihor, BistriÈ›a, BraÈ™ov, DâmboviÈ›a, Suceava, MureÈ™, MaramureÈ™, BucureÈ™ti, TimiÈ™oara, ArgeÈ™, Cluj, Buzău È™i Mehkerek.

Suntem builders, cleaners, nursery teachers, muncitori pe calea ferată, grădinari etc. Uneori ne întrebăm cum e posibil ca oameni care provin din zone din È›ară atât de numeroase È™i care au profesii atât de diverse, să poată forma o comunitate, o unitate. Cu siguranță e Harul Lui Dumnezeu manifestat în Hristos, prin care El dărâmă orice zid  care ne-ar putea despărÈ›i. Pentru aceasta Îi suntem recunoscători!

Comunitatea noastră s-a format în anul 2007 din numai câteva familii. Un total de 13 persoane. Prima noastră locaÈ›ie a fost în Mill Hill, în clădirea Bisericii John Keble de pe Deans Lane. Mai apoi ne-am mutat în locaÈ›ia din Stanmore, È™i apoi în locaÈ›ia actuală din Harrow Wealdstone Methodist Church.

​

Cei care participăm la serviciile divine suntem între 60 È™i 100 de persoane. Dar creÈ™tem, (mai ales dacă luăm în considerare că biserica are în jur de 50 de copii).

Surorile din comunitatea noastră gătesc foarte bine, însă nu o sa vă dăm mai multe informaÈ›ii despre asta ci vă lăsăm să vă convingeÈ›i singuri.

FraÈ›ii îÈ™i mai încearcă abilitățile de pescuit È™i aptitudinile sportive… cum ziceam, încearcă.

Suntem sociabili, aÈ™a că dorim să nu vă surprindă că vă abordăm la sfârÈ™it de program dorind să ne cunoaÈ™tem mai bine.

Oricine este binevenit, însă ne bucurăm mult de cei care vin È™i formează o echipă împreună cu noi, pentru înaintarea Evangheliei È™i pentru Gloria Lui.

​

Nu ne considerăm biserica ce a ajuns la desăvârÈ™ire dar È™tim că suntem pe drumul sfinÈ›irii, al devenirii, al unei tot mai mari asemănări cu Isus Hristos È™i de aceea alergăm cu stăruință, împreună, în alergarea care ne stă înainte având privirea aÈ›intită la Căpetenia È™i DesăvârÈ™irea credinÈ›ei noastre, adică la Isus Hristos.

Acelora dintre cei care citesc aceste rânduri, care înÈ›eleg că biserica este mai mult decât un loc călduÈ›, mai mult decât o evidență membrală, mai mult decât o succesiune de programe, ci este un drum al devenirii, este provocarea alergării pentru Gloria Lui Dumnezeu, le putem spune cu drag că îi aÈ™teptăm alături de noi, să fie È™i să devină un “IZVOR AL VIEÈšII”.

​

Echipa de la “Izvorul Vietii”